Cinlere göbek attırmanın üç yolu!

Saat: 12:30           

              Memur adam etro gömleğinin yakasında kalmış ayran lekesini sildi ve karşısında toplanmış kalablığa seslendi “Her şeye ama her şeye Hayır!”O an Fin hamamında rus yarışmacı sıcaktan kalp krizi geçiriyordu. Termometreler elli dereceyi gösterirken öğlene doğru sabahında TEM otoyolunda Türk Hava yolları servis minibüsünden fırlayan 3 kişinin cansız bedenleri asfaltta savcının tutanağını beklerken bir çocuk ağladı uzakta…

                Meydanlarda ülkeyi yöneten zevat gömleğiyle geçmişin hesabını sormak için mikrofon çalışıp çalışmadığını eliyle Kontol  ediyordu.  Ülkesinin yeryüzündeki uzunluğunun üç katı uzaklıkta Pakistan’da üç bin  insan kırmızıya bulanmış sel sularında karton adamlar gibi cansız bedenleri yüzüyordu. Kalanlar ev tepelerinde helikopterden atılan yiyecekleri beklerken çayın en çok sevdiğim deminden bir fırt çektim.

                 Ülkenin sarı lacivert formalı takımı her zamanki yapacağını yapmış mahalle takımına elenmesinin sebeplerini açıklarken basın sözcüsü bir telefon çaldı. Karşıdaki ses bir kamyon selpak siparişi vermişti beyaz gömleğiyle gözyaşlarını tutamayan eski futbol meraklısı Evet’çiler gürühunun başına.  Telsizin ucundaki ses “saldırı aldık.” Demek için butona bastı. O an Gökte gezen demir gözler kurşunların bedenlerine hangi batından girdiğini canlı gösteriyordu ekranda. Postalını iştahsızca giyerken yedi canın hesabını soruşturacaktı fakat havuzun başında sonuna kadar açılmış yılın hit parçasında sanatçı  avazı çıktığı kadar aşk şarkıları söylüyordu o an.

                Oysa bütün apoletler koltuk kapma telaşında çıkacak kararı beklerken peçeteciler Silivri ‘de dört köşede elleri ağırıyordu kalemle kızgınlıklarını yazmaktan. İlk kez azmettiren failden daha az ceza alıyordu boğazda ulusal haber kanalına başından geçenleri anlatmadan önce serinde kahvesini höpleterek içerken.

               Birkaç yıl önce moda oldu olmadı bir çocuk gitarına doldurduğu sevgilisinin cansız bedeniyle gezerken Etilerde. Sonra dalga dalga yayıldı ülkemin satılmamış topraklarının geri kalan parçalarına. İstanbul,Adana ,Fethiye’de her dilden her renkten insanlar sevdiklerini keserek buzdolabında bekletme macerası..Tabi basın etiğini hiçe sayan medyaşörler yeni haberleri de futusuzca kanalizasyonlara aktırken. Meşhur söz “Batılı tavsif safi zihinleri bulandırır.” Hiç kulaklarına küpe olmamıştı . Olmazdı da.

                Her gün ölüyor her gün diriliyor doğuyor yeninden büyüyorduk telaşla. Fazıl Say piyano çalmaktan sıkılıp herkese yavşak, yavşak diyene değin.  Üç cin tutmuştu falcım ona sordum ne olacak bu ülkenin de benimde halim. Göbek at dedi onlarla. Erman Toroğlunu aradım hemen telefonla “Abi şu cinciye bir kallavi söv diye ekranda…” Sanırım alkollü olduğundan o an cam masayı kırıp harakiri yapmak üzereydi ki Karzai, Talibanspor’a siyahî bir Amerikalı askerin esir olarak bonservis bedelsiz alındığının alt yazısı geçti ekranda. Üç cin Binyamin Netanyahu’yu aralarına almış göbek atıyordu. Obama kırmızı dansöz elbisesi ile aralarına daldığında dayanamayıp iki beşlik yapıştırdım alınlarına…

Saat:12:31

          İftarda çok yediğimden koltukta yığıldığım bir dakikada gördüğüm kısa rüya göbek attırabilmiştim zamanın cinlerine bir kez…diğer iki göbeğin zamanını bekleyerek tekrar derin uykuya daldım halkımla beraber..

 

Murat ÇAVGA

Mcavga735@gmail.com

               

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !